Vanaf heden: GHB = harddrugs
Dat het zou gebeuren is al vanaf september bekend, maar nu is het dan echt zo: GHB staat op de lijst van harddrugs. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) nam het besluit in het najaar en dat is nu officieel bekrachtigd, zo meldde het Landelijke Parket van het Openbaar Ministerie vandaag.
GHB – voluit gamma-hydroxyboterzuur – is een vloeibare drug die vooral in de uitgaansscène wordt gebruikt. De afgelopen jaren is het aantal incidenten toegenomen en verergerd.
Echt veel zal er overigens niet veranderen. Productie, handel en bezit waren al verboden, maar tegen het voorbereiden van de productie konden politie en justitie nog niet optreden. Dat is nu wel het geval.
Bron: http://www.spitsnieu...n-ghb-harddrugs

GHB nu op lijst 1Bericht uit Spits
Started by
XtodaC
, May 15 2012 06:14 AM
6 replies to this topic
#1
Posted 15 May 2012 - 06:14 AM
#2
Posted 15 May 2012 - 09:23 AM
Vanaf de 9e van deze maand was de wet al geldig en nu staan GHB inderdaad samen met mephedrone en tapentadol op lijst I
Besluit van 24 april 2012, houdende wijziging van lijst I en lijst II, behorende bij de Opiumwet.
Besluit van 24 april 2012, houdende wijziging van lijst I en lijst II, behorende bij de Opiumwet.
Drugs against War
... R.I.P. Toasted ...
#3
Posted 16 May 2012 - 09:21 PM
En gelijk hebben ze, levensgevaarlijk.
#4
Posted 16 May 2012 - 11:14 PM
In de handen van een onhandig persoon is een vork of een lucifer ook levensgevaarlijk.
Verbing weirds language.
#5
Posted 04 October 2012 - 08:57 PM
Je kunt eigenlijk niet met goed fatsoen GHB op lijst 1 zetten en alcohol in de vrije verkoop hebben, ze zitten in dezelfde gevaarscategorie.
#6
Posted 05 October 2012 - 07:46 AM
Heeft puur en alleen te maken met wat sociaal geaccepteerd is; alcohol is de volksdrug; GHB niet. Zou van mij op zich best omgekeerd mogen, maar zo werkt het helaas niet

Aliens take me home.
Tune up, turn around, drop in.
Tune up, turn around, drop in.
#7
Posted 05 October 2012 - 10:00 AM
Nou... daar ben ik het niet helemaal mee eens hoor. GHB is wel véél makkelijker te overdoseren dan alcohol. Niet dat dat het grote verschil in legaliteit zou moeten verklaren, maar stel je voor dat het grote uitgaanspubliek GHB zo zou misbruiken als men nu alcohol misbruikt. Dat zou één grote teringzooi worden...
Important notice: Due to the current financial crisis, we have decided to temporarily turn off the light at the end of the tunnel.
Thank you, the mdgt.
0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users